Proces produkcji

Pod dachem, przemysłowo

W procesie unowocześniania technologii w budownictwie coraz większa część operacji i komponentów jest wykonywana w sposób przemysłowy. Na przykład, przy wylewaniu fundamentów nie stosuje się już betonu wytwarzanego w betoniarkach na placu budowy. Powszechne stało się korzystanie z  wyspecjalizowanych zakładów przemysłowych. Dostarczają one wysokiej jakości beton towarowy prosto z wytwórni na budowę.
Podobny proces ewolucji występuje także w ciesielstwie. Również tutaj gotowa prefabrykowana więźba jest dostarczana w elementach z fabryk na plac budowy, gdzie szybko montowana jest w całość.

Wytwarzanie wiązarów w zakładach
Produkcja wiązarów obejmuje cały proces od projektowania po wycinanie elementów, prasowanie wiązarów a następnie transport oraz montaż na placu budowy.
Całym procesem steruje specjalistyczne oprogramowanie, które obejmuje tak projekt budowlany konstrukcji jak i zapotrzebowanie materiałowe, dokumentację warsztatową, podział do transportu a także wycenę do ofertowania.

Aby przyspieszyć układanie szablonu prasy, producenci wiązarów stosują specjalistyczne systemy laserowej projekcji. Generowane przez oprogramowanie Mitek rysunki wiązarów są wyświetlane na stanowisku prasowania. Laserowa wiązka pokazuje nie tylko jak ułożyć elementy tarcicy lecz również wskazuje dokładną pozycję płytek kolczastych.

Mitek Industries Polska Sp. z o.o.
ul. Spółdzielcza 10 | 59-220 Legnica
tel. 76-8628988   e-mail: biuro@mii.com